Ukrainian English German Polish

Любов – це кара, це сумна в’язниця,
Бог від якої заховав ключі.
                                                                                            П. Сорока

Таким  епіграфом розпочиналось заняття з української літератури для  першокурсників.

Вивчаючи творчість І.Я.Франка, зокрема, збірку «Зів’яле  листя», студенти 112-ІК, 151-П та152-П груп  під керівництвом викладача української літератури Дегтяренко О.Є. мали змогу працювати у групах.
Демонстрували свої вміння декламувати вірші, знаходити цікаві факти, узагальнювати їх, створювати інформаційні грона, слухали пісні на слова І.Франка.


Найбільшою перевагою цієї роботи є те, що створюється особлива атмосфера в аудиторії, яка найкраще сприяє створенню атмосфери співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, дає змогу по-справжньому реалізувати особистісно орієнтоване навчання.

Збірку "Зів'яле листя" митець назвав "ліричною драмою". Це дійсно драма. Це сумна розповідь про невимовні страждання людської душі, зраненої як життєвими негараздами, так і нещасливим коханням.

У народі кажуть: "Світ постав з любові". Саме так. Кохання існує на землі здавна. Розділене воно чи ні, але все одно робить людину чистішою, благороднішою, кращою, надихає на найвеличніші подвиги й звершення. І саме таке кохання оспівав І. Франко у найгеніальнішому зі своїх творінь — збірці "Зів'яле листя", цих "хвилюючих писаних кров'ю серця рядках".

Збірка Івана Франка «Зів’яле листя» справила на студентів неабияке враження. Вона змусила їх замислитися над проблемами свого життя, а також над тим, що потрібно цінувати те, що дає нам доля.