Ukrainian English German Polish

Професія юриста справедливо  вважається однією з найдревніших і найшанованіших.  Адвокати і юрисконсульти, прокурори і нотаріуси, судді і слідчі забезпечують виконання законів і підзаконних актів, а також гарантують невідворотність покарання в разі їх недотримання.

{adselite}

Першими професійними юристами були члени Колегії понтифіків у Древньому Римі. Саме вони заклали основи правового регулювання суспільного життя, створили обширну базу прецедентів. Лише декілька століть опісля юриспруденція сформувалася як наука. Особливо значимою віхою в її становленні вважається видання першого підручника з правознавства - «Інституції» Гая.

«Професія юриста - це, перш за все, величезний рівень відповідальності, - про це  в своєму вітальному слові сказала директор коледжу  Т.І.Костюкова.


В руках фахівця в галузі права  іноді долі людей, підприємств і навіть держав. І, не дивлячись на те, що з кожним роком число абітурієнтів, що бажають здобути цю професію, стає все більше, кваліфікованих і умілих співробітників з них виходить не так-то багато.

Проте це не стосується випускників спеціальності «Правознавство» Первомайського коледжу Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, які напередодні  свого професійного свята   відзначили ще й  25-річний  ювілей відкриття своєї спеціальності. Адже студенти цієї спеціальності одні з найкращих в навчальному закладі. Цей висновок підтвердила значна кількість Почесних грамот за відмінне навчання і активну громадську роботу студентів – юристів, які їм вручила директор коледжу  Т.І.Костюкова.

 

А потім у дружньому колі колег і студентів викладачі спеціальності перегорнули сторінки «альбому історії» свого творчого шляху довжиною у чверть життя.

Згадали про засновника коледжу та спеціальності «Правознавство» М.Ф.Брендулю та вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

Не оминули ведучі у своїх спогадах жодного викладача, які нині працюють зі студентами – правознавцями. З доброю іронією  відзначили найвидатніші риси їхніх  характерів  і особливості педагогічної діяльності. З шаною і гумором згадали ведучі і про завідуючих відділенням «Правознавство», які свого часу очолювали цей структурний підрозділ. 

До речі, студенти, які вели концертну програму, продемонстрували високий  рівень  ораторської, декламаторської та акторської майстерності. 

Кожен спогад, кожен кадр зі старою фотографією на екрані проектора із «альбому історії –правознавцям 25»  супроводжувався вражаючим музичним номером. Студенти демонстрували яскраві та самобутні таланти. Чого тільки вартував глибокий чаруючий своїм ліризмом спів випускника – четвертокурсника  Олександра Гончарука. 

А з якою майстерністю студент 3 курсу  Микола Білий та  дівчата 2-3 курсів із танцювальної групи виконали веселий, доброзичливо жартівливий номер про відомий серед студентів – правознавців кейс – «чемодан»  Ю.М.Василенка.

А тріо «Опера»  із студентів 251 – П групи у складі  Гудзя Іллі, Дмитрова Олександра та  Лещенка Вадима, які  по – своєму інсценізували відому пісню із серіалу  «Вулиці розбитих ліхтарів».


А що вже говорити про дівочі виступи! Розумниці, активістки , красуні!


Пораділи всі присутні і «новій генерації» - студентам 151-П групи, які продемонстрували наступність традицій , які складалися роками як в коледжі,  так і  серед студентів – правознавців зокрема.

За таких чудових студентів хочеться тільки подякувати викладачам циклової комісії «Правознавства»  і, особливо,  її голові – Ю.А.Бойко.

Ми вітаємо цей творчий колектив викладачів і студентів з їхнім професійним святом – Днем юриста!  Та  хочемо побажати його дорослій викладацькій половині завжди знаходити застосування своїм вмінням і досвіду плекання гарних фахівців і людей.

А студенти – правознавці нехай запам’ятають, що  отримати професію юриста сьогодні зовсім не складно, але треба мати до цього справжнє покликання, бути готовим до довготривалої та наполегливої праці та вміти спілкуватися з людьми.