Ukrainian English German Polish
КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
КРУГЛИЙ СТІЛ "ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН: ПРАВОВИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ В УМОВАХ ВІЙНИ"
Щорічна кафедральна подія обумовлена теоретичними і практичними питаннями, які ставить перед нами суспільстао.
Програмно - цільове спрямування цьогорічного заходу - "Формування особистості в сім'ї" - саме це питання досліджувала молодь. Цікавими і нердинарними були їх власні висновки. Молодь відкрито, на власних прикладах і проблемах показали кризові питання сучасної сім'ї, які відобразились власне на них. І що цінно - вони ж і пропонують шляхи подолання недоліків. І тут, звичайно - велика роль покладається на державу та її відповідні інституції.
До розмови були запрошені: керівниця управління соціального захисту населення Первомайської міської ради к.ю.н., доцент Ольга Поліщук та координаторка мобільної бригади соціально - психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендернозумовленого насильства м. Первомайськ, к.ф.н, доцент, психолог Марина Ковалик.
Молодь отримала інформацію про можливості отримання відповідної доромоги від державної інституції та недержавної. А практичні завдання показали кожному - чи потребуємо ми відповідної допомоги!!!!
В ході дискусії піднімали питання про гострі проблеми української сім'ї та негатині наслідки повномасштабної війни росії проти України, яка перервала природний процес життєдіяльності та розвитку української родини, загострила наявні та спровокувала нові проблеми і ризики.
Аналізували міграційні процеси та їх влив на родинні стосунки. Висловлювали точки зору науковців, які пишуть про вплив війни на зміну соціальної і демографічної поведінки чоловіків; жінок, що залишаються вдома тощо. Про проблеми, пов'язані із пристосуванням до мирного життя військових, про зростання ролі жінки в сім'ї і суспільстві тощо.
Щирою та відвертою виявилася розмова. Не зупинили і вимушені перерви під час тривог. Дискусію продовжували і в укритті.
 
І зробили висновок, що сім'я - це суспільство в мініатюрі, від цілосності якого залежить безпека всього великого людського суспільства /Ф. Адлер/
 
 
 
 
 
 
 
 
 

З повагою ваша, завідувач кафедрою к.і.н., доцент Тетяна Букіна