Ukrainian English German Polish

2 квітня 2024 року відбулося перше спільне засідання робочих груп з розроблення Енергетичного плану Первомайської міської територіальної громади на 2024-2030 роки та Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Первомайської міської територіальної громади до 2030/2050 року за головуванням першого заступника міського голови Дмитра Малішевського.

Засідання відбулося з участі представників з усіх сфер життєдіяльності нашої громади, начальників, спеціалістів та працівників профільних управлінь та відділів міської ради. Також до наради долучились радник начальника Миколаївської ОВА з питань енергоефективності Дмитро Колосовський та національний експерт України проекту «Угода мерів» Віталій Волков, декан ІЕФ ПННІ НУК Ірина Жувагіна, старший викладач кафедри «Теплоенергетики» Олександр Шостак.


Учасники зустрічі обговорювали питання розроблення двох стратегічних документів, що спрямовані на узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку та відновлення економіки громади на найближчі роки. Адже 4 квітня 2023 року прийнято рішення міської ради «Про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів щодо Клімату та Енергії» та розробити План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Первомайської громади до 2030/2050 року з горизонтом планування до 2030 року та кліматичною складовою до 2050 року.
Окрім цього, прийняття муніціпального енергетичного плану (МЕП) є вимогою Закону України «Про енергетичну ефективність» в термін до 13 листопада 2024 року. Ця процедура здійснюється в рамках сприяння досягнення національних цілей з енергоефективності, відновлювальних джерел енергії та інших цілей, які пов’язані з використанням енергії та визначені законодавством.


Під час засідання учасників ознайомили не лише із законодавчою базою необхідності розробки МЕП, також до присутніх донесли інформацію щодо його структури, взаємодії з іншими місцевими стратегічними програмами, а також із регіональним енергетичним планом.
Доповідачі особливу увагу звернули на збір даних, вивчення ситуації з впровадженням запланованих програм по енергоефективності в установах комунальної та приватної власності. Так, національний експерт України проекту «Угода мерів» Віталій Волков наголосив на тому, що під час проведення аналізу потрібно звертати увагу також і на житловий сектор.
У своєму слові перший заступник міського голови Дмитро Малішевський зазначив, що в Первомайській громаді, не дивлячись на складну ситуацію в країні та повномасштабне вторгнення росії на територію країни, потрібно продовжувати впроваджувати проекти направлені на забезпечення зниження енергозалежності. Таким чином, керівникам комунальних підприємств, установ, закладів, в найкоротший термін потрібно розглянути можливість та створити пропозиції щодо збільшення енергоефективності своїх закладів, шляхом встановлення сонячних панелей, твердопаливних котелень, тощо. Ворог щоденно перевіряє стійкість та витривалість українців, знищуючи об’єкти критичної інфраструктури, тому варто не зупинятися лише на словах, а втілювати світові ініціативи на практиці.
В постановчих завданнях усі учасники робочої групи отримали чіткі терміни та напрямки для відпрацювання в своїх сферах діяльності.