Ukrainian English German Polish
КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
 
Сьогодні говоримо про феномен Шевченка, який відображає нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє.
Його творчість багатогранна й охоплює різні галузі культури та знань. Вона стала духовною основою формування сучасної української нації.
Шевченко вперше в історії порушив тисячолітню німоту соціальних низів. Тому "Кобзар" - має планетарне значення. Саме українським словом вперше заговорили невідомі досі для елітарної культури світи, речником яких став УКРАЇНЕЦЬ, який своєю творчістю демократизував європейську та світову літературу.
Шевченко став основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно - демократичного напряму.
Важливою частиною спадщини Кобзаря є твори на історичну тематику: "Іван Підкова", "Тарасова ніч", "Гамалія", "Гайдамаки", "Чигрине, Чигрине" тощо.
Шевченківська філософська тріада - любов, віра і надія - це про пробудження гідності людей через ЛЮБОВ до України, яка супроводжується ВІРОЮ в незламність та незнищеність українського духу і НАДІЄЮ в бажану і оспівану свободу.
Слова великого Кобзаря сьогодні зазвучали по-новому. Його звернення до волелюбного народу крізь століття стали актуальними для сучасної України - "Борітеся - поборите..."
З повагою ваша к.і.н, доцент Тетяна Букіна