Ukrainian English German Polish

   Сучасний економічний розвиток підвищує потребу в м'яких навичках («soft skills») для випускників економічних спеціальностей. «М'які навички» дозволяють людині застосовувати набуті знання та вміння для досягнення своїх цілей практично у всіх сферах соціальної взаємодії. Вектор розвитку цього ринку спрямований на розвиток інтелектуального потенціалу особистості, навичок міжособистісного спілкування та конкурентоспроможності на ринку праці.
Багато хто досі вважає, що кар'єрний успіх залежить лише від рівня досвіду та навичок «hard skills», а також від того, наскільки добре фахівець знає свою справу.


   Однак сучасні аналітики сходяться на думці, що незабаром настане час, коли люди і роботи будуть ділити робочі функції порівну. Тому в недалекому майбутньому для того, щоб зробити перші успішні кроки в кар'єрі або залишатися затребуваним на ринку праці, вже буде недостатньо мати профільну освіту чи навіть професійний досвід у своїй галузі. Працівники майбутнього потребуватимуть додаткових знань і навичок, які неможливо відтворити або приписати роботу чи комп'ютерній програмі. Ці навички зазвичай називають «м'якими навичками», і останнім часом ми все частіше чуємо про необхідність їх розвитку.


   Ми розуміємо важливість дослідження та напрацювання цих необхідних компетентностей здобувачами освіти нашого навчального закладу. А тому дослідження  власних надпрофесійних якостей здійснили студенти економічних спеціальностей, взявши участь у тематичному тренінгу.

  Науково-педагогічні працівники кафедри економіки, обліку і підприємництва разом із активною студентською спільнотою завершили роботу над ініційованими науково-дослідними темами:
«Управління логістичним потенціалом в контексті інноваційного розвитку регіонів» (державний реєстраційний номер 0121U112227) (2021-2024 рр.) Науковий керівник к.е.н., доцент Мігай Н.Б.

  Робота орієнтована на дослідження та вивчення теоретико-методичних засад і практичних рекомендації щодо управління логістичним потенціалом в контексті інноваційного розвитку регіонів. Наукові результати дослідження спрямовані на розроблення комплексу сучасних економічних інструментів та визначення перспективних моделей управління логістичним потенціалом регіонів.

  Результати дослідження апробовано на 25 науково-практичних конференціях міжнародних та всеукраїнських, а також щорічній міжвузівській студентській науково-практичній конференції «Молодь, освіта, наука», яка проводиться Первомайським навчально-науковим інститутом НУК імені адмірала Макарова. Проблемні питання НДР виносилися на науково-методичні семінари кафедри економіки, обліку та підприємництва, а також позапланові вітчизняні та міжнародні семінари, вебінари, тренінги он-лайн та оф-лайн формату.
 До здійснення дослідження залучалися здобувачі вищої освіти, результати їх розвідок щодо зазначеної теми відображені в кваліфікаційних роботах першого (бакалаврського) рівня (1 кваліфікаційна робота), другого (магістерського рівня) (3 кваліфікаційні роботи) та наукових роботах поданих на участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, що проводилися на базі вищих навчальних закладів України  в останні роки.

  За результатами науково-дослідної роботи опубліковано 44 наукових праці, з яких 1 підручник, 3 колективних монографії ( в т.ч. 2 проіндексовано в WOS, SCOPUS), 15 статей у фахових виданнях (в т.ч. 6  проіндексовано в WOS, SCOPUS), 25 – тези доповідей, з яких 12 доповідей за участю здобувачів вищої освіти.
«Цифрова економіка як чинник соціально-економічного розвитку регіону» (державний реєстраційний номер 0121U112225) (2021-2024 рр.) Науковий керівник д.е.н., проф. Філіпішина Л.М.
  Робота орієнтована на дослідження та вивчення теоретико-методичних засад і практичних рекомендації щодо трансформації територіально-економічних систем в умовах розвитку цифрової економіки та суспільства. Наукові результати дослідження спрямовані на розроблення комплексу сучасних економічних інструментів та визначення перспективних напрямків цифрової трансформації територіально-економічних систем (регіонів).
Вагомий вклад у результати роботи авторів за темою внесла  участь у міжнародному грантовому проекті Erasmus+ «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану / DigEco» (2020-2023рр.)
  За результатами науково-дослідної роботи опубліковано 137 наукових праць, з яких 9 посібників, 9 колективних монографій, 27 статей у фахових виданнях (в т.ч. 11  проіндексовано в WOS, SCOPUS), 96 – тези доповідей з яких 38 доповідей за участю здобувачів вищої освіти. Виконано 12 кваліфікаційних та магістерських робіт.
  Результати наукових досліджень за дослідними темами будуть запропоновані вітчизняним та зарубіжним (у розрізі участі у проекті Erasmus+ за темою «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану / DigEco») організаціям та стейкхолдерам.
  До виконання ініційованих науково-дослідних тем за весь термін дослідження було залучено  15 студентів кафедри економіки, обліку та підприємництва ПННІ НУК.
Провідні теоретичні, а також практичні результати наукової роботи впроваджені та використовуються в освітньому процесі під час викладання  дисциплін за освітньо-професійними програмами «Економіка підприємства», «Економіко-правове забезпечення діяльності підприємства», «Підприємництво торгівля та біржова діяльність», «Облік і аудит». 
 

КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
ПАМ'ЯТІ НОВАТОРА І ОСНОВОПОЛОЖНИКА
Сьогодні ми вшановуємо пам'ять нашого талановитого керманича, новатора, автора світлих ідей, почесного громадського діяча -
БРЕНДУЛЮ
МИКОЛУ ФЕДОРОВИЧА
Микола Федорович залишив помітний життєвий слід на освітянській і науковій ниві нашого регіону і всієї України.
Втіленням його світлих ідей є наш сьогоднішній вищий навчальний заклад - ПЕРВОМАЙСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО - НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ НУК ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА. Його добрі справи, вчинки, душевні поради, сказані слова і втілені добрі справи - пам'ятаємо.
Світла пам'ять і шана від всього науково - педагогічного колективу.
Зав. кафедрою, к.і.н., доцент Тетяна Букіна
КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
ПЕРША СХОДИНКА В ПІДГОТОВЦІ СУЧАСНИХ ІНЖЕНЕРІВ
Сучасний інженер - на основі поєднання прикладних наукових знань, математики, інформаційних технологій та винахідництва - знаходить нові розв'язання технічних проблем.
Інженерна практика потребує грунтовних знань із застосуванням математичних методів і моделей в інженерних розрахунках.
 
Возможно, это изображение 4 человека и люди учатся
 
Возможно, это изображение 3 человека, люди учатся и текст
Запорукою професіоналізму є - просторова уява, технічне мислення, спостережливість та великий творчий потенціал.
І це є важлива ланка в системі підготовки спеціалістів в галузі теплоенергетики та механічної інженерії в ПННІ НУК імені адмірала Макарова.
З повагою, зав. кафедрою, к.і.н., доцент Тетяна Букіна
КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
МОТИВАЦІЯ І АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ - АКТУАЛЬНА ПОТРЕБА СУЧАСНОСТІ
Година спілкування зі студентами - першокурсниками про мотивацію і доброчесність як необхідну умову успішного розвитку.
 
 
 
 
 
 
Зупинилися на необхідності розвитку основних здібностей, які дають можливість бути успішними.
Розглянули приклади проявів порушення академічної доброчесності та з'ясували її необхідність у XXI ст.
Зробили висновок, що якісна освіта різних рівнів - важлива умова практичної діяльності людини та запорука її успішної самореалізації.
ЯКІСНІ ЗНАННЯ->ХОРОША РОБОТА->МІЖНАРОДНА МОБІЛЬНІСТЬ->УСПІШНА КАР'ЄРА - саме такою визначили траєкторію особистісного розвитку здобувачів вищої освіти за підсумками дискусії.
Якісна освіта - важлива умова розвитку всього суспільства.
 
З повагою зав. кафедрою, к.і.н.,доцент Тетяна Букіна

Кафедра соціальних та загльнотехнічних дисциплін

У світі, де екологічні проблеми стають дедалі відчутнішими, саме екологічна освіта формує свідоме суспільство, яке розуміє, як важливо берегти ресурси та підтримувати екосистеми.
Ми часто забуваємо, що наші маленькі щоденні рішення – від вибору їжі до транспорту – впливають на планету. Освіта допомагає побачити цей зв’язок і змінити звички, щоб зменшити свій негативний слід на природі.
Екологічна освіта – це не лише про науку, це про наш майбутній спосіб життя. Кожен з нас має бути обізнаним, як зберегти чисту воду, здорові ліси та чисте повітря для себе і наступних поколінь. Тож сьогодні – гарний привід задуматися, чому важливо навчати екологічної грамотності.
Пам’ятаймо: захист природи починається з нас!


З повагою доцент кафедри, к.х.н. Ігор Тарасов.

 

КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
ВІЧНА ШАНА СИНАМ І ДОНЬКАМ УКРАЇНИ
Щиро вдячні за мужність, самовідданість і відвагу!!!
Низький Вам уклін і велика подяка!!
 
 
 
 
 
 З повагою Тетяна Букіна разом зі студентською молоддю

З 12 вересня 2024 року к.е.н., доцент, доцент кафедри Економіки, обліку та підприємництва Гавриленко Н.В є членом редколегії фахового наукового видання "Грааль науки", який входить в Перелік фахових видань України за спеціальністю 051 "Економіка" (згідно з Наказом МОН України № 582 від 24.04.2024).

Інформація додана ​​на сайт журналу в відповідний розділ: https://journal-grail.science/editorial.html
Ім'я Гавриленко Н. В. буде додано в метадані випусків, починаючи з найближчого випуску 04.10.2024.