Козацькі розваги (2014)

3 давніх-давен в Україні існує така традиція: після трудового дня проводити свій вільний час,  зібравшись разом  в єдине коло з піснями, танцями, іграми, розвагами, змаганнями. Ось і на відділенні «Обслуговування комп’ютерних систем» 10 жовтня відбулося  таке незвичайне імпровізоване козацьке коло.  А щоб відчути справжню атмосферу січового життя, студенти вирушили до лісу.

Просто неба розклали табори курінь «Козацькі діти», курінь «Січові козаки» та курінь «Характерники». І вправні студентські отамани почали керувати діями громади.

За діями джур уважно спостерігала поважна старшина: авторитетні козаки, які не раз бували в боях та змаганнях і виходили з них переможцями. До складу журі були запрошені: коронний гетьман пан Сергій, керманич волів шляхетний пан Роман, кошовий отаман Верба та посол польської шляхти пані Китінська. 

Розпочалися  змагання з козацької естафети. З незапам’ятних часів в Україні козаки славились силою, спритністю, мали гостре несхибне око, розумні голови. Але й вміння  гідно презентувати свій курінь вельми цінилося. Козацьку старшину потішила легка вдача та координованість дій куренів у виголошені назв, гасел та представлені своїх команд.


А ось чи знає поважне панство історію українського козацтва, традиції, звичаї козаків, особливості їх життя визначав конкурс ерудитів.

Чи могли б сучасні юнаки претендувати на високе звання «козак», чи прийняли б їх колись в Запорізьку Січ, чи достатньо у них для цього мудрості та хитрості виявляли конкурси кмітливих та винахідливих.

Але найцікавішими були змагання з молодецької вдачі. Усі присутні були вражені непереможними вершниками, нестримними визволителями невільників, і, врешті-решт, непримиримою боротьбою за гетьманство.


І, нарешті, найбільш очікуваний конкурс – конкурс на кращого кашовара.  Усі варіанти куліша, що запропонували курінні кухарі, виявилися незрівнянно смачними, тому й оцінені були у найвищий бал.

Загалом, свято українського козацтва на ОКС стало найяскравішою подією студентського жовтня цього року.

Комп’ютерники пропонують зробити його традиційним та залучити до участі у змаганнях курені інших відділень коледжу.