Ukrainian English German Polish

Традиції студентського «парламентаризму» в Первомайському коледжі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова мають глибоке коріння. Перший орган студентського самоврядування в навчальному закладі був створений більше 20 років тому  і з того часу функціонує  в залежності від студентського контингенту :  активно чи не дуже.

Дякувати долі,  приймальній комісії, адміністрації, викладацькому та кураторському колективу  студентське поповнення 2014 - 2016 років виявилося, напрочуд, активним у громадському, культурному та спортивному житті  навчального закладу . Особливо в цьому сенсі  зарекомендували себе  студенти 2015 року вступу – сьогоднішні другокурсники, із числа яких і були запропоновані   кандидатури до виборів .

Претендентами на посаду Голови студради коледжу стали Бєлімова Вікторія (інформаційно-технологічне відділення), Сологуб Дмитро («Двигуни та автомобілі») та Ющенко Тетяна («Економіка та право»).   Кожне відділення висунуло свого кандидата, який без зайвого пафосу на зустрічах із своїми «виборцями» звітував про вже зроблене та  пропонував своє бачення та  низку пропозицій, як  поліпшити  та активізувати  студентське життя  колективу.

 

Мене звати Бєлімова Вікторія, я студентка 211-ОКС групи Первомайського коледжу НУК імені адмірала Макарова. Я одна із претендентів на пост Голови студентської ради коледжу.

Народилася 12 лютого 2000року в селищі міського типу Голованівськ. Неповну загальну середню освіту отримала у Голованівському НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.. Т.Г. Шевченко. До Первомайського коледжу вступила 01.09.2015року.

За характером добра, цілеспрямована, енергійна, весела, товариська. Захоплююся співом, грою на фортепіано, танцями.

Громадською діяльністю почала займатися з шкільних років. Була старостою класу, а також входила до складу шкільного парламенту, де очолювала освітній сектор. Після вступу до нашого навчального закладу я продовжую брати активну участь у культурно-масовому житті та профорієнтаційній роботі коледжу.

{adselite} 

БАЛАТУЮЧИСЬ НА ПОСАДУ ГОЛОВИ СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ КОЛЕДЖУ Я

ПРОПОНУЮ ТАКУ ПРОГРАМУ :

 • Налагодити співпрацю між студентським парламентом та керівництвом навчального закладу, а також з міськими органами самоврядування;
 • Налагодити зв’язки коледжу з неурядовими громадськими організаціями та іншими ВНЗ на різних рівнях, а також організацію спільних проектів;
 • Налагодити роботу студентського радіо.
 • Вдосконалити систему інформування студентів про поточні заходи та загалом про життя коледжу:

-Створити он-лайн календар подій, який буде знаходитися у вільному доступі на сайті коледжу і буде відкритим для внесення пропозицій щодо проектів;

- Створити стенд з інформацією про події, які будуть незабаром;

- Започаткувати радіо програму оголошень.

- Розпочати видавництво студентської газети.

 • Проводити масові заходи між спеціальностями, що сприятимуть формуванню та підтримці командного духу серед студентства:

- Проводити бесіди з першокурсниками та роботу зі студентами, які порушують правила внутрішнього розпорядку коледжу та навчального процесу

-  Конкурси спортивного характеру, не тільки для хлопців, але й для дівчат, різного виду розважальні концерти, вечори для творчих людей.

 • Українізація заходів, включно до дискотек (в сучасному стилі). 
 •  Організація свят з національною тематикою.
 •  Вдосконалити театральну трупу, яка б ставила вистави не тільки
  в коледжі, а і за його межами.

Так як у нашому закладі спортивна діяльність налагоджена добре, то хотіла б звернути більшу увагу на духовне життя коледжу. У нас багато талантів, але ми їх не показуємо іншим. 

 

 

Я, Сологуб Дмитро Ігорович, народився в місті Первомайськ Миколаївської області.

З 2006 року по 2015 рік навчався у Первомайській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 16 імені Героя Радянського Союзу Якова Михайловича Лобова. Був обраний заступником старости класу. Протягом навчання користувався повагою серед вчителів та ровесників.

На сьогоднішній день навчаюся в Первомайському коледжі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова на другому курсі відділення «Двигуни та автомобілі». З першого курсу обіймаю посаду старости групи. Беру активну участь в громадському житті групи, відділення та коледжу.

Студентське самоврядування – це організація студентів для студентів. Члени студентського самоврядування можуть отримати від нього по максимуму.

Студентське самоврядування ­– робота не задля студентського самоврядування, а робота для студентів, тобто робота по конкретним  питанням.

Сама головна причина, чому я балотуюся на посаду Голови студентської ради Первомайського коледжу – мені не байдужа доля студентів нашого навчального закладу. В зв’язку з цим я ставлю перед собою ряд завдань:

-          встановлення зв’язків зі студрадами інших навчальних закладів;

-          створення умов для максимально швидкої адаптації першокурсників в нашому коледжі;

-          створення мотивації для підтримання дисципліни і порядку в гуртожитку;

-          доведення до адміністрації коледжу інформації про соціальні проблеми студентів та спільний пошук рішень;

-          співробітництво зі школами: проведення спільних заходів, ознайомлення школярів зі студентським життям;

-          популяризація роботи студради;

-          активне залучення студентів до наукової діяльності, організації навчальних, культурно-масових, спортивних заходів;

Робота в органах студентського самоврядування повинна приносити справжнє задоволення. Ми не повинні забувати, що всі наші думки, прагнення, дії спрямовані на досягнення єдиної мети. Ми повинні намагатися робити життя коледжу кращим і цікавішим. Для цього у нас є все – МИ!

 

 

Я, Ющенко Тетяна Костянтинівна, народилася і проживаю у  м. Первомайськ Миколаївської області.

Ще з раннього дитинства батьки, вихователі та вчителі помітили в мене лідерські якості та організаторські  здібності.

У 2006 році, розпочала навчання у Первомайській загальноосвітній школі I -III ступенів №16 імені Героя Радянського Союзу Якова Михайловича Лобова. Де 5 років була старостою класу, 2 роки - заступником президента школи, членом клубу «Лідер»-міжшкільної організації голів шкільного самоврядування. Сприяла організації шкільних свят, спортивних змагань, виставок стіннівок, фотоконкурсів, а також виступала ініціатором екскурсій, турпоїздок та  походів.

У 2015 році  я вступила до Первомайського коледжу Національного університету кораблебудування іменні адмірала Макарова, про що не жалкую, тому що громадське, культурно-мистецьке та спортивне життя в навчальному закладі дуже цікаве і насичене. Зараз я студентка 2 курсу відділення «Економіки та права».

Питання студентського самоврядування в Україні стало актуальним в кінці ΧΧ на початку ΧΧI століття, це пов’язано зі становленням  країни, як незалежної та правової держави, адже студенти в усіх процесах державотворення завжди брали найактивнішу участь. Я також хочу бути активним учасником  всіх конструктивних процесів, які відбуваються в навчальному закладі.

Органи студентського самоврядування – це ядро студентської громади, яке є вираженням самосвідомості, самодостатності та стурбованості про майбутнє коледжу та Української держави.

Студентська рада -  орган студентського самоврядування, покликаний відстоювати та захищати права та думку студентів коледжу і здійснювати їхню участь у керуванні освітнім процесом. Протягом навчання у коледжі, мною вже було ініційовано та організовано за підтримки студентів виставку квітів до Дня працівника освіти, на якій вперше за багато років викладачі та працівники навчального закладу обирали найкращу композицію шляхом голосування. Також було проведено виставки-конкурси стіннівок та ініційовано запровадження деяких нових конкурсів, наприклад «Кращий студент» та «Краща група» коледжу.

Студенти – майбутнє України  

Для захисту прав та інтересів студентства  я, Ющенко Тетяна, ставлю перед собою такі завдання та цілі:

 • Підтримка та сприяння ініціатив студентів у навчальній, науковій, практичній та творчій діяльності .
 • Пропаганда здорового способу життя;
 • Проведення культурно-масових заходів та активного відпочинку студентів;
 • Збір, обробка та розповсюдження інформації щодо заходів, що відбуваються у коледжі;
 • Заохочення студентів до участі у спортивних змаганнях та естафетах;
 • Формування більш продуктивної співпраці з студентською радою гуртожитку для співпраці та проведення спільних заходів;
 • Підвищення та підтримка соціальної активності студентів ( волонтерські рухи).

 

Їх ідеї вислуховували з цікавістю не тільки студенти, а й  присутні на  зборах  викладачі і керівники структурних підрозділів, з якими студентське самоврядування обіцяло будувати рівноправні стосунки. Кандидатам на посаду Голови студради  задавили питання стосовно їхніх програм і практичних кроків їхньої майбутньої діяльності. 

За результатами  підрахунків   виборчої комісії  більшість голосів набрала Бєлімова Вікторія – 112 , Ющенко Тетяна набрала 109 голосів, а Сологуб Дмитро - 107.  Тож Головою студентської ради коледжу обрано Бєлімову Вікторію . Вітаємо її з цією перемогою.