З-поміж усіх зимових свят в Україні традиційно одним з найвеселіших та найочікуваніших був день Андрія – 13 грудня, коли за українським звичаєм сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.

 

    Власне, саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозванного, якого вважають не лише покровителем Української церкви, а й шанують як засновника Києва. Андріїв вечір є одним із найчарівніших, найвеселіших, найзагадковіших, а головне - найбагатших на традиції днів у культурі українського народу.

    Не забули про давні звичаї нашого народу і студенти коледжу. 12грудня студенти 242-ОА та 281-ЕП зібралися на вечорниці, щоб попрацювати, поспівати, позабавлятись та поспілкуватись. Ну і, звичайно, які ж Андріївські забавляння без ворожінь? Ворожіння на судженого, з горішками, водою, перснями… Зрозуміло, що сьогодні вони мають жартівливий характер, та все ж як кортить дівчатам спробувати дізнатись свою долю та ще й в такий цікавий спосіб!

      А які ж вечорниці без калити? Багато охочих юнаків намагалися пройти випробування та відкусити шматочок запашного коржа, але більшість із них все ж таки не уникнули сметанки. Наприкінці свята калиту змогли спробувати усі, причастившись таїни українського свята!