12 грудня 2013 року кафедрою обліку і економічного аналізу ППІ НУК імені адмірала Макарова проведено засідання круглого столу на тему «Становлення сучасного бухгалтера».У засіданні взяли участь: начальник Первомайської обєднаної державної інспекції, Михайленко Ганна Олександрівна; головний бухгалтер військової частини А-2082, Кирилюк Оксана Юріївна; заступник начальника Первомайського відділення АТ “Дельта Банк”, Шаповалова Світлана Георгіївна; менеджер з розвитку ринку ТОВ “Баланс-Клуб” в Миколаївській області, Ківачук Тетяна Сергіївна; головний казначей відділу бюджетних надходжень, видатків та розпорядників бюджетних коштів і інших клієнтів Управління державної казначейської служби України у Первомайському районі Миколаївської області, Хитрова Анастасія Сергіївна; викладачі та студенти кафедри обліку і економічного аналізу, а також студенти відділення економіки та підприємництва. 

 

Учасники заходу висловили спільне бачення відносно того, що бухгалтер – це фахівець без якого, сьогодні,  не може повноцінно функціонувати жодне підприємство.

Кирилюк О.Ю. у своїй доповіді наголосила, що бухгалтер – це провідна особа в управлінні, яка не просто веде бухгалтерський облік, а й по суті, є другою особою після керівника. Талановитий керівник на підставі документів, грамотно підготовлених бухгалтерією, може не тільки зробити висновки про фінансову ситуацію на  підприємстві, але й планувати розвиток підприємства, вирішувати кадрові питання, виявляти «слабкі місця» бізнесу.

Ківачук Т. С. акцентувала увагу на вимогах, що висуваються до сучасного бухгалтера, зокрема наголосила, що основними критеріями, які визначають цінність бухгалтера для будь-якого підприємства є рівень його  професіоналізму, а складовими професіоналізму є освіта, стаж роботи за спеціальністю, знання та навики, аналітичні здібності, здатність до сприйняття нових знань.

         Шаповалова С.Г.  у своїй доповіді «Професійна етика бухгалтера» відмітила, що для бухгалтера важливе вміння контактувати з людьми. В останній час перевірці саме цих аспектів бухгалтерської роботи і приділяється особлива увага при підготовці бухгалтерів.

 

         Коли кажуть, що робота головного бухгалтера дуже відповідальна - це не порожні слова. Саме головний бухгалтер несе найбільшу відповідальність за правильність ведення бухгалтерського та податкового обліку. Саме цим питанням були присвячені доповіді Хитрової А.С. та Михайленко Г.О. Анастасія  Сергіївна ознайомила присутніх з відповідальністю бухгалтера у ході проведення попереднього контролю, що здійснюється органами казначейської служби, а Ганна Олександрівна з відповідальністю бухгалтера, у ході проведення наступного контролю що здійснюється органами державної фінансової інспекції.

         Виступи учасників круглого столу переросли в жваве обговорення з великою кількістю запитань.

          Учасники дискусії висловили думку, що круглий стіл був корисним і пізнавальним, а проведення подібних заходів в інституті надалі стане доброю традицією.