Ukrainian English German Polish

24 січня, у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбувся публічний звіт ректора Євгена Трушлякова перед педагогічним колективом та студентами. 

По його словах, 2023 рік був доволі важким, це пов’язано з війною і зокрема з тим, що головний корпус університету досі зруйнований, а через безпекову ситуацію студенти не могли розпочати офлайн навчання. Проте у лютому університет буде повертатись до очного навчання. 

Також життя університету сколихнуло приєднання Миколаївського національного університету імені Сухомлинського до НУК. Євген Трушляков зазначив, що це почесна і водночас відповідальна місія для університету. Стоїть мета не тільки зберегти педагогічну галузь у місті, а й розвинути її та зробити цей напрямок більш привабливим для абітурієнтів. Зокрема планується, що МНУ приєднається до НУК в якості педагогічного інституту імені Сухомлинського. Найближчим часом НУК отримає дорожню карту цього приєднання і буде розпочата юридична процедура об’єднання.  

— Ми обіцяємо, що зробимо все можливо, щоб студенти і педагоги “сухомлинки” приєдналися до нашої університетської родини, і розуміли, що вони не забуті, що з ними будуть працювати, розвивати педагогічну освіту. Ми будемо робити все можливе, щоб педагогічний напрямок залишився на Миколаївщині і вони стали найкращими не тільки в Миколаєві, – зазначив Євген Трушляков.  

Під час звіту очільник університету розповів і про реконструкцію зруйнованого корпусу, показавши візуалізацію відновленої будівлі. Над цим питанням плідно працюють з посольством Данії, яка погодилась допомогти відновити університет. Більше того, в планах відремонтувати гуманітарний корпус. Євген Трушляков також відмітив активну участь студентів-дизайнерів у розробці проєкту відбудови головного корпусу університету.  

Що стосується фінансової діяльності, то обсяг надходжень із Державного бюджету на фінансування витрат 2023 року разом по університету склав 212 мільйонів 607 тисяч 43 гривні, ще 113 мільйонів гривень НУК отримав спецкоштів, за рахунок яких загальне фінансування університету у порівнянні з 2022 роком зросло на 15%. Також в 2023 році університет отримав з держбюджету на проведення реконструкції та капремонтів будівель університету, які постраждали внаслідок російської агресії, 6 мільйонів гривень.  

На сьогоднішній день, навчально-виховний процес у НУК забезпечують 50 кафедр (з урахуванням ХННІ–8 та ПННІ–4), на яких працює 440 викладачів. У структурних підрозділах НУК навчається 8211 студентів. При цьому загальна кількість іноземних студентів на кінець 2023 року складає 1226 осіб. В 2023 році НУК зберіг свої позиції в ТОП-10 ЗВО в Україні за кількістю іноземних студентів і ТОП-10 технічних вишів; також НУК 2-й серед університетів України за кількістю студентів-іноземців заочно-дистанційної форми навчання і перший за рейтингом серед всіх ЗВО України за кількістю студентів-іноземців, які навчаються за програмами подвійних дипломів!  

У 2022/2023 навчальному році за видатні успіхи у навчанні були рекомендовані для призначення іменних академічних стипендій 7 студентів НУК. Студенти приймають активну участь в різноманітних олімпіадах, конкурсах та змаганнях.  

Також НУК успішно пройшов ресертифікаційний аудит системи управління якістю на відповідність вимогам стандарту ISO 9001:2015, реалізувавши третій цикл сертифікації. У січні 2024 року буде проведено ресертифікаційний аудит системи управління якістю НУК.  

Євген Трушляков зазначив, що університет проводить активну міжнародну діяльність, співпрацюючи з вищими навчальними закладами Китаю та європейськими університетами. В умовах військового стану НУК не забував і про гуманітарну діяльність, надаючи продукти харчування, питну воду, медикаменти, одяг, гігієнічні засоби та багато іншого співробітникам, студентам та членам їх сімей. Окрім цього, гуманітарний штаб НУК надавав допомогу мешканцям міст Миколаєва, Херсона та територіальним громадам цих областей, а також медичним закладам. 

Велику увагу в НУК приділяють розвитку молодіжних ініціатив у різних сферах суспільного життя, самореалізації молоді, формуванні активної громадянської позиції та ін.  

Трудовий колектив НУК затвердив звіт ректора Євгена Трушлякова, позитивно його оцінивши, адже університетська спільнота НУК витримала й продовжує стійко витримувати всі випробування війни, вдалося перебудувати освітній процес до потреб воєнного часу, зберегти контингент студентів, які продовжують навчання в різних його формах. Окрім цього НУК виконав усі зобов’язання перед іноземними партнерами, а також усі юридичні та фінансові зобов’язання по оплаті за комунальні послуги та енергоносії, заробітній платі та стипендіям.  

Підсумовуючи, Євген Трушляков наголосив, що цей рік також буде непростий, через зменшення фінансування, однак, незважаючи на це НУК зможе вчергове довести, що є кращим університетом Миколаєва.