Ukrainian English German Polish

Навчають розрізняти вибухонебезпечні предмети та рекомендують алгоритм дій у надзвичайній ситуації. У Первомайську інспектори Асоціації саперів України розпочали тренінги з мінної безпеки.
 Перший тренінг з мінної безпеки інспектори провели серед студентів місцевого вишу. Далі планують охопити учнівську молодь із первомайських ліцеїв.


«Ми говоримо про цивільну безпеку під час мінної небезпеки та як діяти з вибухонебезпечними предметами, коли з ними стикаєтесь. Кожен має знати, що ця тема сьогодні дуже нагальна, бо в Україні майже 30 відсотків території забруднено вибухонебезпечними предметами. Тому для кожного є така загроза зустрітися з ними . Якщо навіть не зараз, то в майбутньому, бо розмінування триватиме довго. Це десятиліття, або й століття триватимуть розмінування. Хоча 80 відсотків, як заявила міжнародна спільнота береться розмінувати за десять років. Але ще залишиться 20 відсотків, тож зрозуміло, що розмінування триватиме більш тривалий час» -наголошує інструктор  з мінної безпеки Ігор Резніченко.
Ігор Резніченко – інструктор з мінної безпеки Асоціації саперів України. Веде тренінги як серед дорослих, так і дітей.
«Найважливіше в цій темі запам’ятати простий алгоритм дій, або три золоті правила: не підходь, не чіпай, 101 повідомляй», -наголошує інспектор. – А натрапивши на небезпеку – слід відійти, позначити місце та викликати професіоналів».

Навчання молоді з мінної безпеки проходитимуть впродовж кількох тижнів. Всі заходи відбуваються в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії про небезпеку від мін та вибухонебезпечних предметів серед населення Миколаївщини.
Алгоритм дій у випадку виявлення небезпечного чи підозрілого предмета:

  • Якщо натрапив на підозрілий предмет, не чіпай його та ні в якому випадку не переміщуй в інше місце.
  • Познач місце знахідки чи візуально запам‘ятай.
  • Відійди на безпечну відстань, повідом дорослих про знахідку.
  • Зателефонуй за номером 101 та розкажи про знахідку рятувальникам.
  • Чекай приїзду фахівців ДСНС.