Ukrainian English German Polish

 Фото: Наталія КапацинаУ Грушівці відбулися змагання зі спортивного орієнтування

На Первомайщині цими вихідними пройшли змагання зі спортивного орієнтування. Організатором традиційно виступив туристичний клуб «Романтик», який очолює Микола Горюнов. Серед учасників — молоді люди з місцевого дитячого центру національного відродження та навчально-наукового інституту НУК імені адмірала Макарова.

Спортивне орієнтування — це захоплююче, хоч і непросто

До спортивного вихідного молодь готувалася заздалегідь. Тож навіть недільна похмура погода не завадила зібратися на змагання, які традиційно проходили в лісовому масиві «Полігон», що в Грушівському урочищі. Для більшості, хто прийшов, спортивне орієнтування — новинка. Богдан Шелякін, студент ПННІ НУК, уперше на таких змаганнях. Каже, спробував орієнтуватися на місцевості і дуже сподобалося. «Це захоплююче, хоч і непросто. Але я задоволений, бо провів час на природі, побігав, отримав новий досвід. Думаю, ті, хто не прийшов, пошкодують», — розповів Богдан.

 

У Грушівці. Фото: з особистого архіву Богдана

Більш досвідченими були члени команди туристично-краєзнавчого гуртка «Орелі» із ДЮЦНВ (керівничка Наталія Капацина). Їх приїхало більше двадцяти. Окремі уже раніше брали участь у подібних змаганнях, і на гуртку навчалися орієнтуватися на місцевості за допомогою мап та компасу.

«Неодноразово ми виходили на територію парку, де навчалися спортивному орієнтуванню. Це складний та багатокомпонентний вид спорту, в якому для досягнення результату необхідно в рівній мірі володіти фізичною, технічною, тактичною, психічною та інтегральною підготовленістю. Незважаючи на відсутність досвіду у молодших, все ж таки основна маса дітей впоралася з завданням. Вони набігалися, надихалися свіжим повітрям, попрацювали розумово, а на завершення ще й отримали грамоти та посмакували туристичними стравами.

 

Щиро дякую Миколі Горюнову за його ентузіазм і любов до туризму. Знаєте, у нас вийшли такі змагання — тренування, де молодші навчалися у старших, дізналися, що таке КП, компостер, мапа. Та найважливіше — це те, що діти отримали масу задоволення і позитивний заряд енергії. І це насправді дуже важливо в наш непростий час. Дякуємо ЗСУ за такі можливості, погоді за сприяння, очільникам змагань за організацію», — прокоментувала Наталія Капацина.

Раніше ми писали: у неділю, 10 вересня, у Грушівці, що на Первомайщині, пройшли змагання з техніки гірського туризму. Відбувалось все під егідою міськрайонного клубу туристів-мандрівників «Романтик».