Ukrainian English German Polish

4 травня у Брюсселі відбувся захід «Запуск Плану реалізації Стратегічної програми досліджень та інновацій для Чорного моря в межах другого проєкту Black Sea CONNECT (CMA-SRIA) – Що чекає на Чорноморську дослідницьку та інноваційну співпрацю?».

Проєкт СMA-SRIA сприятиме розвитку блакитної економіки, створенню життєво важливих систем підтримки та інноваційної дослідницької інфраструктури, вдосконаленню освіти, а також нарощуванню потенціалу Чорного моря. Українську делегацію представили Олена Марушевська, експертка з комунікацій Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України, представниця Національного хабу блакитної економіки в Україні для реалізації СМПДЧМ; Софія Садогурська, морська біологиня, наукова співробітниця Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ, молодіжна амбасадорка Чорного моря. Українську делегацію очолив Ігор Таранов, генеральний директор директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України.

Ігор Таранов розповів про теперішні проблеми співпраці у межах Чорноморського регіону з урахуванням російської збройної агресії проти України, а також окреслив здобутки України за час реалізації проєкту та пріоритети у період післявоєнної відбудови.