Днями студенти політехніки взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Участь молоді у прийнятті рішень», який був ініційований громадськими радницями Н. Клименко та І. Островської. На заході були присутні міський голова Людмила Дромашко, директор Первомайської філії НУК ім. ад. Макарова Сергій Доценко, зав.кафедрою економіки та підприємництва Лариса Гришина та Ірина Величко – викладач промислового професійно-технічного ліцею та працівниці БПД.

Безпосередніми учасниками круглого столу стали студенти Первомайського коледжу, Первомайської філії НУК ім. ад. Макарова, Первомайського медичного коледжу та учні професійно-технічного ліцею.

Наразі радниці реалізують на теренах Первомайська молодіжний проект щодо участі молоді у прийнятті рішень. І це перший крок на його реалізації. В планах проведення майстер-класу по написанню петицій, відео конкурс робіт «Я спроможній»,  тренінги та конференція з підбиттям підсумків.

 То ж чи можуть молоді люди брати на себе відповідальність за прийняття життєво важливих рішень у житті громади  - на таке питання шукали відповідь учасники заходу.

Окрім дискусії, було представлено студентами коледжу велику аналітичну роботу щодо попереднього анкетування серед молодих людей. У документі наводилися приклади стосовно готовності молодих людей брати на себе ініціативи та відповідальність за певні рішення. Великий відсоток молоді – готовий братися за ініціативи. Є й побоювання та страхи бути непочутими та непотрібними.

Також молоді люди представили свої напрацювання та ініціативи, зокрема йшлося про реконструкцію парку «Молодіжний», фонтану у центральному парку та встановлення велосипедних баз.

Студенти медичного коледжу поділилися своїм досвідом ініціативи проведення щорічного прибирання на теренах Бузького Гарду.

За результатами роботи було прийнято рішення щодо утворення при міській раді молодіжної ради, яка матиме дорадчий голос. Це, власне, і стало відповіддю на питання, чи може молодь брати участь у прийнятті рішень. Може, якщо має й володіє певними інструментами. Один із них молоді люди первомайська уже практично мають в руках. З цим погодилася і міський голова, яка висловила задоволення стосовно ініціативності та активності  молодих людей.

Презентував себе на заході ще один майбутній громадський радник – Олег Карпенко, який незабаром проходитиме навчання в школі «Громадських радників».

Хто такі громадські радники

Громадскі радники (ГР) –це допоміжна ланка правової допомоги на найпервиннішому рівні. Завдання ГР – підказати мешканцям своєї громади з чого почати вирішення їхніх питань, куди саме звертатися за професійною правовою допомогою . Громадські радники можуть не бути дипломованими юристами, вони володіють базовими правовими знаннями. 

Відділ по роботі з молоддю та міжнародних програм