Сьогодні до нас завітали працівники цих двох організацій, з метою представлення своєї діяльності студентству нашої політехніки.

Отже, що являють собою ці дві організації - давайте по порядку.

«Київський Діалог - це унікальна німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом, яка об’єднує мультиплікаторів зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України, і тим самим сприяє демократичному розвитку України.

Завданнями цієї організації є:

  • підтримка та зміцнення проєвропейського курсу України;
  • підвищення обізнаності українських громадян про європейські процеси та цінності;
  • поширення знань про Україну і створення її позитивного іміджу в Німеччині;
  • формування політичної еліти і впливових акторів громадянського суспільства в Україні;
  • розвиток конструктивного діалогу між українським та німецьким громадянським суспільством.

Також вони займаються тим, що проводять:

  • міжнародні конференції;
  • експертні зустрічі, подіумні дискусії;
  • семінари та тренінги як для представників державних структур, так і для громадських активістів;
  • підтримка молодіжних ініціатив через міні-гранти.

До речі про міні-гранти!

Міні-грант – що це таке і з чим його їдять? Якщо коротко – це інструмент реалізації будь-якої вашої ідеї. Наприклад, живете ви в багатоквартирних будинках і у вас не має майданчика для фізичного розвитку, або просто для відпочинку, збираєте команду однодумців, пишите грантовий проект, приходите до грантодавця, або як ще їх називають «донора» і, якщо ваш проект його зацікавить, він виділяє вам кошти на його реалізацію.

Якщо у когось є якісь ідеї, які б ви хотіли зреалізувати, в нашому місті діє громадська організація «Вільний молодіжний простір», очолюваний Оленою Сабліною, яка має досвід в написанні грантів, і до якої можна звернутися з цього питання.

До речі, представники Київського діалогу розповіли нам про деякі сайти в Україні, про які ви можливо не знали, але вони є - і ними користуються.

А саме: «Ресурсний центр ГУРТ», «Велика ідея» «AIESEC» - це короткий список сайтів, де ви можете знайти для себе можливості міжнародного стажування, знайти також тренінги на будь-який смак і тему, знайти грантодавців і прочитати та відкрити для себе багато нового.

Ось посилання на їх сайт. Заходьте та шукайте щось для себе:   https://www.kyiv-dialogue.org/uk/ Також сторінка Київського діалогу є в Facebook». Підписуйтеся та слідкуйте за новинами.

А тепер безпосередньо до «УАЛ» або ж «Українська Академія Лідерства».

Українська академія лідерства – це 10-місячна освітня програма розвитку для випускників шкіл віком від 16 до 18 років (16-21). Навчання триває 6 днів на тиждень, а студенти проживають у кампусах Академії. Програма допомагає молоді знайти своє призначення, пізнати країну та світ, усвідомлено обрати майбутню професію та розкрити лідерські якості.

В основі навчання — три елементи розвитку: фізичний, емоційний та інтелектуальний.

Що вам дає навчання в цій академії  нам розповіли студенти «УАЛ»:

Саморозвиток
Заняття з практичної логіки, математики та фінансового менеджменту. Вивчення англійської мови, основ журналістики та ораторського мистецтва. Вчення про музику та музична практика, мистецькі гуртки (співи, живопис, архітектура та фотографія). Спортивне виховання та фізична праця. Це все формує особистість.

Робота в команді
Командотворення та вивчення основ управління проектами. Праця в умовах взаємної підтримки та справедливої критики. Участь в організації щоденного життя надає відчуття індивідуальної та взаємної відповідальності

Поглиблене навчання
Глобальне мислення розвивається вивченням української та світової філософії, історії та літератури, релігієзнавства, політології, національної безпеки, геополітики. Практичними заняттями з комунікацій та психології стосунків.

Волонтерство
Упродовж навчання студенти створюють соціальні проекти, зокрема проект для популяризації волонтерського руху. Вивчають міжнародний досвід громадських ініціатив, ведуть активну співпрацю з громадськими організаціями різних сфер. Студенти навчаються підприємництву, ознайомлюються з діяльністю провідних українських підприємців, реалізовують спільні проекти.

Дослідження України та світу
Поглиблене вивчення української писемності (мови та літератури). Щомісячні дослідницькі мандрівки Україною. Протягом року дві навчальні експедиції закордон (країни ЄС, Ізраїль, Великобританія). Зустрічі з особистостями, що впливають на зміни в Україні та світі, ознайомлення з їхніми проектами. Все це впливає на самоідентифікацію та формування культури громадянина України.

Отже, якщо щось з вищепрочитаного вас зацікавило - заходьте на сайт Української Академії Лідерства: http://www.ual.org.ua/  реєструйтеся та вступайте, але пам`ятайте: там діє відбір, тому пройдуть не всі. 

Владислав Форостяний, 37 - ТЕ група