В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім'я і у нашого народу — Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим.

 

 Геній Шевченка полягає якраз у тому, що все своє життя він був собою. Право залишатись особистістю за будь-яких обставин майбутній поет виборював з дитинства. У творчості Шевченка, у його страдницькому житті і навіть у його зовнішності відображена прекрасна багатостраждальна Україна, яка бореться за своє світле майбутнє до сьогоднішнього дня.

В Первомайському коледжі студенти 2-го курсу під час святкування Шевченківських днів мали змогу переглянути  фільм «Обличчя української історії. Тарас Шевченко», презентації «Образотворча спадщина Шевченка», «Вшанування пам’яті Т. Шевченка» і інші… А також студенти 231-ВД групи,252-П групи та 212-КІ групи змагались у щорічному конкурсі «Такий відомий і невідомий Кобзар».

Переможцями стали в групі  231-ВД

            І-е місце – Паламарчук Олександр

            ІІ-е місце –Дяченко Денис

            ІІІ-е місце – Табунщик Микола

            ІV-е місце – Рукавиця Артур

в групі 212-КІ

          І-е місце – Скирда Ігор

          ІІ-е місце –Муль Світлана

          ІІІ-е місце – Дерев’янко Анастасія

          ІV-е місце – Мельник Світлана

в групі 252-П

        І-е місце – Філонок Едуард

        ІІ-е місце –Кузьменко Юлія

        ІІІ-е місце –Мога Вікторія

    ІV-е місце – Фуркаленко Віталій

 

Так, ім'я цієї людини не забуто. Чи міг коли-небудь його батько, неграмотний кріпак, навіть припустити, що колись його син стане такою знаменитістю? Що навіть через багато років, століть його ім'я будуть вимовляти з повагою та любов'ю? Як писав Іван Франко, "найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті — невмирущу славу і вічно нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець".

Життя Тараса Григоровича Шевченка – це не тільки життя видатного митця, це справжній подвиг, з якого наші сучасники черпають сили для своїх досягнень, для того, щоб жити, як справжній патріот свої батьківщини і справжній громадянин своєї країни.