У рамках проекту “Китай для філій НУК” 12 лютого 2018 року відбулася робоча зустріч представників головного університету з науково-педагогічним складом та студентством Первомайського політехнічного інституту НУК та Первомайського коледжу НУК.

Ведучим зустрічі був директор ППІ НУК Сергій Михайлович Доценко, який представив гостей з Миколаєва та розповів про роботу головного університету, яка спрямована на розвиток та вдосконалення професіональних можливостей колективу.

Потім слово було надано проректору з навчально-педагогічної роботи та інновацій Сергію Рижкову. Він розповів про наукову роботу, що ведеться вченими університету для замовників із Китайської Народної Республіки. В цих напрямках досягнуто вже таких результатів, коли замовлень стає більше, ніж може бути виконано вченими з Миколаєва. Свої послуги пропонують провідні фахівці з київських, львівських та харківських університетів. Проте адміністрація університету надає перевагу своїм співробітникам. Рішенням цієї ситуації може стати допомога вчених з первомайського крила НУК. Як відомо, деякі вчені з Херсонської філії НУК вже долучились до цих проектів.

Перспективними для вчених ППІ НУК є наступні напрями:

  • Участь у наукових грантах “City-level R&D projects”;
  • Участь у наукових грантах “Province-level R&D projects”;
  • Підготовка докторів філософії для Янченского політехнічного інституту.

Про стипендіальні програми для студентів із Первомайську розповів проректор з міжнародної інтеграції Олександр Рижков. На сьогоднішній день два партнерські вищі надають стипендії для студентів з НУК.

Янченський політехнічний інститут пропонує навчання на рівні молодшого спеціаліста за напрямками: отельний менеджмент, дизайн, машинобудування, електротехніка та міжнародна економіка. У стипендію входить оплата авіа подорожі до Шанхаю, оплата за навчання, місце проживання в гуртожитку, страхування життя на території Китаю. Навчання здійснюється 3 роки.

Університет науки та технології Цзянсу на базі бакалаврських дипломів НУК приймає в магістратуру (без ЗНО) на технічні спеціальності, а саме: машинобудування, кораблебудування, комп’ютерні науки, автоматика та електротехніка. Академічне навчання здійснюється 2 роки, після чого ще рік відбувається дипломна практика. За цією програмою вже навчається два студенти з Херсонської філії НУК.

Зустріч проходила в дружній та позитивній атмосфері. Покладено початок китайського вектору співробітництва для первомайського крила Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова.