Роман Ліни Костенко «Маруся Чурай». Характеристика образів

Сьогодні метод проектів вважається одним із перспективних видів навчання, тому що він створює умови для творчої самореалізації студентів, підвищує мотивацію для отримання знань, сприяє розвитку їхніх інтелектуальних здібностей. Студенти набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують у навчанні.

Проектна технологія на заняттях  української літератури дає змогу застосовувати активні й інтерактивні методи орієнтації студентської молоді на духовні цінності українського народу.

Робота по проектній методиці вимагає від студентів високого рівня самостійності пошукової діяльності, координації своїх дій, активного дослідницького, виконавської та комунікативної взаємодії. Роль викладача полягає в підготовці студентів до роботи над проектом, виборі теми, у наданні допомоги студентам при плануванні роботи, в поточному контролі і консультуванні студентів у процесі виконання проекту на правах співучасника.

Студенти 251-П групи під керівництвом викладача української мови та літератури Дегтяренко ОЄ. вже другий рік успішно працюють з проектами. Під час вивчення роману Ліни Костенко «Маруся Чурай» вони в черговий раз переконались, що саме  проектна робота стимулює студентів із різними здібностями до співпраці над метою, що є однаково важливою для всіх учасників. Ті з них, хто має порівняно низький рівень володіння мовою та літературою, можуть застосувати інші свої таланти та здібності. А ще під час захисту проектів студенти мають змогу проявити й акторські здібності. Так студенти Лавренюк Данило та Барбатунова  дуже вдало передали сцену ,де Гриць Бобренко просить пробачення в Марусі Чурай за зраду.

Як кінцевий продукт проекту студенти чотирьох груп підготували

міні-підручники, які в подальшій роботі зможуть використовувати інші студенти. Вивчаючи роман «Маруся Чурай» саме в такий спосіб студенти  набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують у навчанні.

А роман "Маруся Чурай" сприймається як дуже сучасний, бо примушує  ще раз замислитись, якою повинна бути людина. Ліна Костенко постійно нас переконує: внутрішні можливості людини безмежні, не забувайте про це і завжди боріться за людину в собі, за незаплямоване сумління. Роман «Маруся Чурай» вводить  у духовний світ наших предків, розкриває забуті сторінки історії, на достойних взірцях вчить громадянської мужності, пробуджує почуття власної гідності причетності до великої історії великого народу.

Турбуючись про духовне життя нації, ми не маємо права забувати свою історію, треба відновити свою історичну пам’ять і зберегти її, утримати зв'язок поколінь. Завжди пам’ятати: хто ми є, чиїх батьків чиї діти. Тільки тоді ми зможемо мати сильну українську державу, жити красиво і багато, гордитись, що ми українці.