Біля двохсот студентів Первомайської політехніки в цьому році отримали дипломи бакалаврів та спеціалістів інженерно-економічного факультету зі спеціальностей економіка, облік та аудит,енергетичного машинобудування , теплоенергетики та інженерної механіки. Документи про закінчення вищої школи їм були вручені під час урочистої церемонії, яка проходила в останній день червня. 


Потрібно сказати, що це була в інституті 15-та ювілейна церемонія вручення дипломів європейського формату. Все проходило просто неба у супроводі військового оркестру та в присутності чисельної аудиторії, серед якої чи не найбільшу гвардію представляли батьки та рідні випускників. 


На урочистості були запрошені посадовці міста, зокрема заступник міського голови Наталія Товста, голова наглядової ради ПРАТ «Санта Україна» Оксана Пастушок, директор гімназії Наталія Качура, депутат Валерій Косовський та науково-педагогічний колектив вишу.


Усі мали можливість пройти зірковою доріжкою під урочисті звуки маршу. 
Уперше за всю інститутську історію випусків студенти та викладачі танцювали випускний вальс, що додало незабутнього колориту святу. 
Пам’ятними стали й хвилини вручення дипломів. Своїм студентам вручали документи куратори та завідуючі кафедрами.


Теплі та добрі слова адресували випускникам директори інституту та коледжу Сергій Доценко та Тетяна Костюкова, які з гордістю відзначили, що дипломи вишу сьогодні високо оцінені керівниками закладів та підприємств, де працюють випускники ППІ НУК. Особливі слова прозвучали на адресу червонодипломників, яких в цьому році в інституту семеро. 


В програму урочистостей також увійшло й вітання іменинникам, серед яких сам директор інституту – Сергій Доценко та випускниця-червоно дипломниця Катерина Шевчук. До речі, директору від студентського парламенту було вручено торт у вигляді корабля. 


Не обійшлося й без пісенних подарунків, які подарували усім Володимир Великоцький, Олег Пасічник та Артем Середа. Запрошені були на концерт й зразково художній колектив «Павутинка» під керівництвом Олени Пак. 


Урочиста церемонія пройшла на одному диханні, полишивши по собі приємні спогади.
Відділ по роботі з молоддю та міжнародних програм

10-ІМ-16

20-ІМ-15

27-ТЕ-15

30-ІМ-14

31-М-14

34-М-16

33-ОА-14

35-ОА

35-ЕП

37-ТЕ-14

50-ПМ-16

54-ДВЗ-16

57-ТЕ-16

18 червня проводилась відкрита першість м. Первомайськ  та району по техніці пішохідного туризму. Змагання проходили в урочищі Дубова Балка с.Грушівка Первомайського району за сприяння і організації туристичного клубу «Романтик» (керівник Микола Горюнов).  Учасники в командах по 4чол. проходили полосу перешкод: (переправа по колоді, підйом на скелю, траверс, спуск зі скелі, паралельна переправа по канату, горизонтальна переправа по канату, біг з перешкодами, переправа по канату над водою) .

Без минулого немає й не може бути майбутнього. Йдучи стежкою життя,  ми озираємося назад , щоб пригадати все те хороше, що було колись, і ставимо перед собою ціль – зробити так, щоб таких моментів було якомога більше в майбутньому.


Завдяки минулому, люди вчаться на своїх помилках, намагаючись уникати їх у подальшому житті.

Знання історії дає нам можливість ураховувати досвід минулих поколінь. Це велике надбання, яким ні в якому разі не можна нехтувати народ,  який не знає своєї історії, легко перемогти і знищити.

Прикладом може слугувати кіноповість О. Довженка "Україна в огні". Німецький офіцер Ернст фон Крауз говорить своєму синові, що українці – єдиний народ, який не вивчає свою історію, тому його легко перемогти.

Олександра Довженка понад усе хвилювала проблема вивчення історії рідного краю: ніхто не хотів учитися на історичному факультеті, професорів заарештовували, студенти знали, що історія – це паспорт на загибель. Усе це – наслідки тоталітарної системи, які не мають права на майбутнє.

Отже, ідучи до майбутнього , ми повинні оглядатися в минуле, обов’язково враховувати його позитивний досвід, уникати помилок і поразок.

Студенти 151-П групи прощались з літературними героями кіноповісті

О. Довженка "Україна в огні" в незвичний спосіб, тому що саме цей твір дає можливість зрозуміти, що без минулого не буде майбутнього.

Вони підготували антирекламу, яка змушує замислитись над тим, чому необхідно прочитати цей твір.

А граючи ролі героїв Лавріна Запорожця, Григорія Заброди, Олесі, Христі, Василя Кравчини, Ернста та Людвіга Краузів, прокурора Лиманчука студенти намагалися передати емоції, характер, відтворити образи героїв такими, якими змалював їх Довженко. І їм це вдалося. Вони вірять, що жорстокі уроки історії не пройдуть даремно.

Життя дано, аби добро творити

Життя дано, щоб щастя досягти.

Саме під такою назвою днями пройшли спортивні змагання під очільництвом  туристичного клубу «Романтик» (керівник М. П, Горюнов).  В цих змаганнях взяли участь і студенти  37-ТЕ групи ППІ НУК ім. адмірала Макарова: Мізюк Олена, Стоцький Олександр, Паламарчук Віктор та Малюк Дмитро.

Команди-учасники змагались в естафетах «Переправа по жердинах», «Переправа по колоді», «Переправа по канату» та «Розпалювання багаття». Учасники показали не тільки спортивну майстерність, але й вміння концентрувати зусилля на поставленому перед ними завданні та виконувати його далі, навіть якщо щось не виходить, відтак, боротись «до кінця». Болільники – сім’ї учасників змагань: бабусі та дідусі, які прийшли підтримати своїх дітей та онуків, та просто перехожі, які спостерігали за змаганнями, активно співпереживали за свої команди.

Переможці та призери отримали грамоти, медалі та призи від організаторів змагань та спонсорів.

Цими днями у Первомайську проходить тиждень сталої енергії. В одному із заходів, присвячених даній тематиці, зокрема у круглому столі, взяли участь студенти та викладачі первомайської політехніки, зокрема директор ППІ НУК Сергій Доценко, викладачі Олександр Шостак, Лілія Філіпішина та Наталія Клименко.

В обговоренні теми "Виробництво енергоресурсів з екологічно чистих джерел. Захист навколишнього середовища» брали участь як обласні , так і місцеві чиновники.  Від студентства виступала студентка ППІ НУК ім. ад. Макарова Катерина Шевчук. Тема доповіді: « Сонячні батареї для міських споруд».

Під час круглого столу також йшлося про будівництво сонячної електростанції на теренах Первомайська та про ефективне використання сонячної енергії.

Відділ по роботі з молоддю та міжнародних програм

 Президент ППІ НУК – переможець в бойовому самбо

Наприкінці травня місто Вознесенськ відзначало свій день народження. Серед чисельної кількості заходів спортивні посіли чільне місце. На змагання з’їхалися спортсмени з різних куточків України. Серед них були  і наші студенти. Зокрема, вони брали участь у змаганнях з бойового самбо. Це студенти коледжу Олександр Мельник та  Денис Яровенко, а також студент політехніки Артур Колісніченко. Артуру вдалося вибороти друге почесне місце. Вітаємо Артура з перемогою та зичимо так тримати й надалі!

 

Подяка

Слухачі комп’ютерних курсів університету третього віку, що проходять навчання при Первомайському коледжі та політехнічному інституті НУК ім. ад. Макарова,висловлюють щиру подяку усім, хто причетний до ідеї створення таких послуг для пенсіонерів.

Ми щиро дякуємо усім, хто створив для нас умови для навчання та надав фінансування. Дякуємо мерії за фінансування та уміння підключити усі служби для створення комфортних умов. Управлінню соціального захисту та безпосередньо Ользі Анатоліївні Колісніченко за організацію та душевний підхід до цього питання, за уміння знаходити потрібних людей, справжніх професіоналів своєї справи. Керівництву Первомайського політехнічного інституту Сергію Михайловичу Доценко за надану можливість проходити навчання у гарно обладнаному комп’ютерному класі, за технічні й практичні можливості, за прекрасних викладачів, які навчили нас не лише користуватися комп’ютером, а й працювати в окремих програмах.

Особлива подяка нашій Наталії Леонідівні, яка доклала максимум зусиль, щоб ми розумілися на головних принципах користування ПК, за її високий професіоналізм та уміння розуміти нас, людей похилого віку. Дякуємо також  Коцюбинській Вікторії та фахівцям-компʼютерникам, які весь період навчання були поруч з нами.

Щира подяка і помічнику викладачів Валерію Івановичу, який завжди був готовий прийти на допомогу.

Бажаємо усім міцного здоров’я, натхнення та терпіння. Ви робите велику справу! Хай Бог посилає усім Вам мир та достаток.

З повагою актив групи слухачів курсів

Президент Первомайської політехніки побував на Всеукраїнському семінарі студентського самоврядування

Навчання проходили на базі Хмельницького Національного університету. Сюди приїхали представники студентського самоврядування із сорока українських вишів Під час зустрічі студенти говорили про важливі аспекти самоврядування, ділилися досвідом та акцентували увагу на методичному посібнику, де зібрано успішний досвід українського студентського самоврядування. На думку студентства, цей посібник, допоможе активним студентам та в першу чергу його лідеру створити й зміцнювати студентське самоврядування у своєму виші.