Ukrainian English Russian

Доброго дня! Вас вітає ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» [1].

Разом з Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства молоді та спорту України ми оголошуємо набір [2] на Літню школу з елементарної математики EMSS 2022.

До участі запрошують студентів з усіх закладів вищої освіти України, які цього року вступили на перший курс, де очікується викладання математичного аналізу. Учасники школи зможуть
поновити свої знання з елементарної математики, прослухати лекції з 5 змістовних модулів та пройти курс практичної підготовки.

Дізнатися більше про Літню школу, умови участі, графік проведення занять та зареєструватися можна за посиланням:
https://bit.ly/Spilno_EMSS2022. [3] Останній день для подачі заявок — 13 серпня.

Літня школа з математики EMSS 2022 проводиться у межах проєкту «Спільно. Точки зустрічі», який спрямований на підтримку дітей, підлітків та їхніх родин, які постраждали через війну.

Ми будемо вдячні за розміщення цієї інформації на ваших ресурсах та поширення своїми внутрішніми канали. Пресреліз, публікація до соціальних мереж та всі необхідні візуальні
матеріали є за посиланням [4].

З будь-яких питань можна звертатися на контактами нижче.

З повагою,
Ксенія Шепеленко
PR & Communications
ГО  «Фонд «Професійний розвиток
Харкова»__ _
+380669197437
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Links:
------
[1] https://www.facebook.com/perspectiva.kharkov
[2] https://www.facebook.com/perspectiva.kharkov/posts/pfbid0q5EaN1DmYC6w6qgvtnDMHjdo1nbvqDE5zpJEp8wcuc3N7h8K5JWa4nCRqvx4i7jvl
 

 

Шановні здобувачі освіти!

Вітаємо вас з Днем молоді!

Миру та постійного розвитку - ви майбутнє України!

В Україні відзначається День молоді • Новий Чернігів

Індивідуальна усна співбесіда!

09.08.2022 о 10-00 аудиторія 90

Майбутні студенти!

Запрошуємо вас пройти вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди для вступників пільгових категорій*

Учасники бойових дій

Внутрішньо переміщені особи

Особи з інвалідністю внаслідок війни  відповідно до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ін.

За додатковою інформацією звертайтеся до Відбіркової комісії, корпус ІІ, кабінет 68.

+38 (05161) 7-52-74

 +38 (097) 087 72 25

+38 (066) 589 68 25

 

Особи, які через збройну агресію рф не мали змоги зареєструватися для участі у ЗНО (НМТ) в основний і додатковий періоди, отримають можливість зробити це під час спеціального періоду.
 
Для цього вступникам необхідно:
з 12 до 15 серпня сформувати реєстраційну картку на сайті УЦОЯО;
з 25 до 30 серпня вибрати населений пункт для складання НМТ на персональній сторінці;
з 5 до 7 вересня підтвердити на персональній сторінці намір взяти участь у тестуванні та вибрати населений пункт, що найбільш наближений до місця перебування в період проведення спеціальної сесії.
 
В умовах повномасштабного вторгнення країни-окупанта ми вживаємо всіх заходів для забезпечення прав громадян на здобуття вищої освіти. 
Тримаймося!
Ми – сильні!
Ми – Україна!

Днями Первомайськ відвідав ректор Миколаївського національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Євген Трушляков. Очільник приїхав не один — разом зі своєю командою. Головним завданням візиту стали зустрічі з керівниками місцевих підрозділів, керівництвом міста та напрацювання стратегічного плану розвитку вишу на майбутні п’ять років. Первомайський навчально-науковий інститут та коледж як головні підрозділи університету теж увійдуть до стратегічного плану. Нам вдалося поспілкуватися з ректором та відповідальним секретарем університету. Тож до вашої уваги інтерв’ю з Євгеном Трушляковим та Валерієм Комишником.

Євген Трушляков, ректор Миколаївського національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

 — Як нині живе і працює університет? Які завдання виконує та яка ситуація загалом?

— Жодного дня не було такого, щоб ми не працювали. Ми один із небагатьох вишів Миколаївщини, який працює всі ці дні війни. Були такі, хто закривався, а ми працювали. Стосовно персонально мене, то це мій другий виїзд за період війни. Перший був в Одесу, коли там була презентація марки, яку знає уже весь світ, і це мій другий виїзд — і він до Первомайська, до політехнічного інституту та коледжу. Звичайно, складний час, звичайно, складно працювати, взагалі інколи буває нестерпно, але коли розумієш, що ти не один, то це цінно. Дякую усім своїм товаришам, колегам, професорам, доцентам нашим, студентам, які не дають втрачати віру і дозволяють вірити в Збройні Сили і в те, що ми разом, і ми обов’язково переможемо, і все буде Україна. Це дуже важливий постулат, який мені дуже хотілося б сказати: ми разом! Ми одна команда, і НКІ, як ми говоримо на Миколаївщині, — це одна родина, і це дає нам можливість рухатися уперед.

— Психологічний стан колективу який?

— Не буду кривити душею, все дуже непросто, особливо, коли обстріли ракетні та артилерійські. Особливо жінкам, які залишилися. Не буду робити із нас героїв, але все це непросто: працювати, проводити вчені ради під сигнали повітряних тривог. Але ми працюємо на всіх фронтах нашої діяльності. Ми продовжуємо навчати наших студентів, звичайно, що це дистанційна форма. На минулому тижні були останні захисти дипломних робіт наших випускників, це більше восьмисот студентів-випускників. І більшість з них успішно захистилися, звичайно, були ті, хто в лавах ЗСУ або ТРО, або ті, хто виїхав за кордон. Вони написали заяви про перенесення, але переважна більшість захистилися і отримують наразі дипломи.

Ми продовжуємо наукову діяльність. Це теж один із небагатьох в нашій країні вишів, який веде наукову діяльність в плані держдоговірних робіт. За замовленням наших деяких підприємств ми виконуємо — наші професори, науковці — наукові роботи для ЗСУ. Думаю, що лише окремі виші можуть цим похвалитися, що працюють для ЗСУ. Ми не лише навчальний, а ще й науковий заклад. Наука зараз теж на захисті нашої держави.

Потрібно ще сказати, що від початку війни ми виконуємо дуже важливу гуманітарну місію. На базі університету працює гуманітарний штаб, який за показниками своєї діяльності уступає хіба що міському центру. Великий обсяг вантажів, велика кількість гуманітарних товарів проходить крізь наші руки. І це не тільки для наших викладачів, а й для всіх містян. Це продукти, медикаменти, засоби гігієни. Це допомога від наших партнерів — університетів, з якими ми співпрацюємо, з Чехії, Польщі, Західної України, Чернівців, Львову, Полтави, Києва. Всі вони нам надсилають допомогу. Вода, між іншим, ви ж знаєте яка у нас ситуація з водою. Декілька фур з водою нам надіслали. І ще раз повторюю, це не лише для наших співробітників, це і для лікарень міста, для бійців ЗСУ, тероборони і так далі. Словом, університет сьогодні живе, працює. І навіть, якщо ви зайдете в наш корпус, то таке враження, що немає війни, всі працюють, як бджілки. Але коли лунає сигнал тривоги, ми просимо всіх спускатися в наше бомбосховище.

— Чи ведеться міжнародна діяльність?

— Звичайно, дякую, що нагадали. Гуманітарна складова роботи — це і є частинка нашої міжнародної діяльності, бо ж університети з Польщі, Чехії, Словаччини, Прибалтики, Латвії, Литви зараз тісно співпрацюють з нами, надаючи нам допомогу. Ми виконали всі свої зобов’язання перед нашими іноземними партнерами, це, перш за все, наші китайські партнери. Ми отримали кошти за виконання наших обов’язків навчальних, по подвійним дипломам, і зараз випуск іноземних студентів. Більше того, ми активно зараз займаємося прийомом не тільки українських абітурієнтів, а й іноземних. Незважаючи на війну, незважаючи на складні умови, ми сподіваємося, що у нас буде не менше іноземних студентів в цьому році, аніж в минулому.

— Уже й заяви є?

— Заяви уже є. Наші партнери з Китаю підтвердили, що вони нам дадуть студентів, навіть більше, аніж в минулому році, за програмами подвійних дипломів. Це в галузі кораблебудування, суднобудування, суднової енергетики, робототехніки, підводної техніки і так далі. Тому життя продовжується, все буде гаразд, все буде Україна!

— Ваш візит до Первомайська — офіційний?

— Я не люблю слова офіційний, бо коли ти приїжджаєш до членів своєї родини, то яка тут офіційність. Ми пишаємося тим, що Первомайськ у нас — один із найкращих підрозділів, і інститут, і коледж. Тут гарні і добрі традиції з навчання і виховання. Зараз ми підбиваємо підсумки, робимо рейтенгування наших структурних підрозділів, то Первомайський інститут наш завжди на перших позиціях із нашими традиційними кораблебудівними традиціями університету. Весь цей час ми спілкувалися дистанційно, а зараз дуже приємно зустрітися наживо.

Підбиваючи підсумок нашої розмови, хочу сказати, що ми працюємо над документом «Стратегічний план відновлення та розвитку кораблебудування на 2023 – 2028 роки». Це стратегічний план розвитку нашого вишу на п’ять років. Я спілкуюся з усіма директорами, деканами, керівниками структурних підрозділів. Слухаю їхню думку щодо розвитку та відродження вищої освіти та науки після воєнних дій. У мене немає сумнівів, що все буде добре і ми будемо розвиватися далі. Але потрібно мати чіткий стратегічний план щодо розвитку. Ми маємо розуміти, як нам далі розвиватися і працювати, щоб бути одним із найкращих університетів України.

— Щиро дякую. І дуже сподіваюся, що стратегічний план врахує всі сторони і дійсно буде направлений на розвиток нашої освіти. Слава Україні! Героям Слава!

Валерій Комишник, відповідальний секретар приймальної комісії НУК імені адмірала Макарова

— Прийом студентів до університету. Яку маємо картину? І що на перспективу?

— Що стосується прийому, то, звичайно, змінилася ситуація і доводиться повністю трансформувати роботу приймальної комісії. Якщо говорити чесно, то вона вся відбувається в онлайні. І з дітьми, і з колегами ми працюємо онлайн, бо декотрі мої колеги навіть і зараз знаходяться за кордоном. Але це не знижує їхній вклад в роботу приймальної комісії. Ми нещодавно проводили «День відкритих вікон», замість традиційного «Дня відкритих дверей», тому що все це було в інтернеті і отримали такий чудовий фідбек від дітей, які до нас під’єдналися. Це показує, що інтерес до нашого університету вступників не зменшується, що дуже приємно. Просто змінилася трохи робота. Звичайно, війна вносить свої корективи в прийом, але я сподіваюся, що це буде прийом, гідний нашого університету. Тому чекаємо всіх наших вступників, майбутніх студентів в стінах нашого університету, або принаймні у «вікнах», зум-конференціях нашого університету.

Зі змін. Прийом повністю буде дистанційний. Спілкування зі студентами для нас в першу чергу — це безпека, тому, звичайно, ми запрошуємо усіх, але бережіть себе, бережіть своїх рідних, а тому будемо спілкуватися дистанційно. Прийом документів дистанційно, прийом фахових іспитів — дистанційно, у нас навіть пройшов перший тур творчих конкурсів із дизайну та спорту, це, звичайно, звучить дещо дивно, але теж дистанційно. Ми бачимо: попит є. І дуже сподіваємося, що найближчим часом ситуація зміниться на краще, тому що ми всі віримо в ЗСУ. І тоді діти повернуться в аудиторії, і все буде добре.

— Уже багато сказано і про умови прийому, і діти уже визначилися, а ось щодо пільгової категорії є новинки?

— Є таке поняття при вступі, як квота 2. Це переважно стосувалося представників тимчасово окупованих територій, в нашому випадку це були Донецька і Луганська області та автономна республіка Крим. У цьому році квоту 2 розширили, вона збільшилася до сорока відсотків від вступу на спеціальності, і до них почали відносити нові тимчасово окуповані території, з’явилося таке поняття як особливо небезпечна територія. Це прифронтові території, або території, на яких ідуть військові дії, і Миколаїв відноситься до особливо небезпечних територій. Тобто сам Миколаїв і 11 тергромад відносяться до особливо небезпечних. Я дуже радий, що на Первомайщині все спокійно.

Люди з особливо небезпечних територій можуть в цьому році вступати за квотою 2. Що це означає? Що на більшість спеціальностей вони можуть вступати за індивідуальною бесідою. Виходить так, що сорок відсотків вступників ми можемо набрати до себе в університет на бюджетну форму навчання за індивідуальною співбесідою і при цьому ми відчуваємо підтримку Міністерства освіти і Уряду з приводу того, що дітям на тимчасово окупованих територіях, на особливо небезпечних територіях, для військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях, необхідна допомога навіть при вступі в університет, тому міністерство іде на зустріч в тому сенсі, що вони не обмежують сорока відсотками, вони говорять, що на певні спеціальності вони готові додавати бюджетні місця, якщо в університеті не вистачатиме бюджетних місць для дітей, які входять до квоти 2. Вони говорять: без проблем, звертайтеся. Зараз Міністерство поділяє спеціальності на високон’юкрутні — право, економіка — і не високон’юктурні спеціальності — технічні. То туди Уряд і Міністерство готові додавати ще додаткові бюджетні місця, щоб діти могли навчатися за бюджетні кошти і отримувати стипендію, тим самим продовжувати навчання і отримувати знання.

— Індивідуальна співбесіда без мотиваційного листа?

— Ні, мотиваційний лист в цьому році в будь-якому випадку, на будь-яку форму зарахування, незалежно від того, чи це після школи вступник, чи після коледжу, мотиваційний лист має бути. Я не здивуюся навіть, якщо на доктора філософії треба буде теж писати мотиваційний лист. В принципі, це нормальна практика, і в усьому світі це працює. Мотиваційний лист зараз є безперечною складовою вступного процесу в будь-якому університеті. Але це не проблема. В нашому університеті ми уже проводили семінари, тренінги, як правильно писати мотиваційні листи. На сайті університету є приклади мотиваційних листів на кожну спеціальність і це найпростіше, мабуть, після того, як написати заяву, чи подати її в електронному варіанті, це написати мотиваційний лист. Далі складаєте індивідуальну бесіду з трьох предметів, які є в національному мультипредметному тесті, — українська мова, історія України і математика. Все це відбувається дистанційно. Для нас, повторюю, першочергово — це безпека наших вступників. Звичайно, ті діти, які знаходяться в більш безпечних умовах, вони також можуть вступати до університету, і також дистанційно, при цьому вони пишуть мотиваційний лист та складають НМТ. Якщо це спеціальності технічні за кошти фізичних та юридичних осіб, то достатньо лише мотиваційного листа. Не треба складати тест, просто можна вступати. Причому ціни у нас залишилися на рівні минулого року. Ми їх не піднімали, бо розуміємо, як складно усім. Так і працюємо в цьому році.

— Дякую за розмову і вірю, що із дистанційного навчання перейдемо в очне. Віримо в Україну! Віримо в ЗСУ!

 

Шановні колеги!
Для ознайомлення розміщено презентацію проректора з НПР Слободяна С.О. Про результати перевірки виконанння умов "Тимчасового положення про планування та облік основних видів роботи НПП".